31 Ağustos 2009 Pazartesi

Hilkat Garibesi (Afiş)

1 yorum:

 1. Internette gezinirken bir ifadeye rastladim `Anarko-kemalizm`! Daha once duymamistim, nedir ne degildir diye arastirirken soyle bir site buldum. ( Meger buymus ha )

  http://www.ruhtipasi.com/images/6ok.htm

  Hatta bu yeni Turk mucitlerin bir feysbuk gruplari bile varmis.

  http://www.facebook.com/group.php?gid=50333791196&v=info

  Ozetle sunlari savunuyorlar:

  `6 OK BİRLEŞTİ TEK OK OLDU

  ANARKOKEMALİZM.

  Bu ülkede atatürk'ü referans göstermeden herhangi bir ideoloji kurgulamanın anlamsızlığına vakıf olan her türk anarşistinin benimsiyeceği siyasal görüş anarko-kemalizmdir.

  Bugüne kadar vatan, millet aşkı ile dolu anarşist bünyeler çıkmadıysa bu anarşizmin büyük bir ayıbıdır.

  Devletçilik ilkesi ise tek başına ele alınmamalı. nasıl ki bir renk skalasını hızla çevirdiğimizde ortaya beyaz çıkıyorsa. altı oku birleştirmeye çalıştığımızda da ortaya kaos çıkar, anarşi çıkar.

  Dışarıdan gelen bütün düşünceler ülkemiz için tehlikeli ve zararlıdır. bu görüşlere kapılanlar onun bunun oyuncağı olur, şer odaklarının kontrolüne girer.

  Anarşizm gelecek ise onu da biz getiririz!`

  Kemalistlerin her turlu sol degere yamanmaya bayildiklarini bilirdim fakat bu kadarini ben de ummuyordum.

  Hatta jon Turklerin ideologlarından birisi olan Dr. Abdullah Cevdet bile zamanında anarşizmden heyecanlanmış bir zaat-i muhterem idi. Yani anlayacaginiz bu `ben yaptim oldu` kafasi kemalistlerde yeni birsey degil. Gunumuzde de elbette bu anlamda degerlerlendirilebilecek ornekler fazlasiyla mevcut ( Bkz: Yalcin Kucuk, Nihat Genc efendiler, ulusalcilar v.b )

  Mevzuyu biraz daha eseleyince bunlarin aralarinda toplumsal anarko-kemalistler ve bireysel anarko-kemalistler diye ikiye ayrildiklarini da ogrendim. Birincisi daha komunal bir dusunceye meylederken ikinci grup `bagimsizlik benim karakterimdir` vecizesinden(!) hareketle daha bireysel takiliyorlar. Hatta Ataturk Orman Ciftligini ornek gostererek `Ataturk aslinda bir ekolojistti` diyecek kadar tozutmakta da bir sakinca gormuyorlar.

  Vaziyetin ozeti asagi yukari bu. Buyrun simdi hepiniz kicinizla gulebilirsiniz.

  YanıtlaSil