1 Aralık 2009 Salı

Kokteyl Seçiminizle Aristokrasiyi Şaşırtın (Afiş)WALLPAPER OLARAK KULLAN

5 yorum:

 1. vatandaşa saldırmayı öğretmeyecek misiniz?
  Devriminiz için kullanacağınız vatandaşın mallarına saldırmayı ihmal edecek misiniz?

  YanıtlaSil
 2. bu afiş bana serap eser'i hatırlatıyor. bir molotof kokteyli yüzünden ölen serap'ı hatırlayın afili gençler!

  YanıtlaSil
 3. Biz de size, Silahlı Kuvvetler Saati'ni izlerken göğsünüz kabardığında 'kuyuları' hatırlatalım mı? Demokrasiye özendiğinizde, Eski Yunan'daki köleleri de hatırlatabiliriz... Peki ya her tavuk yediğinizde size üretme çiftliklerinde birbirlerini yaralamasınlar diye gagaları kesilen tavukları hatırlatsak nasıl olur? En iyisi biz size karşınızdaki bilgisayarı her kullanışınızda, dünyayla iletişime geçebilme ayrıcalığını bırakın, sokakta yanında yürüyen insanlarla bile iletişim kurması sizin o 'beyaz' ayrıcalıklarınız sebebiyle yasaklanan 'zenci Türkiyelileri' hatırlatalım. En iyisi biz size bir fıkra anlatalım, ağzınız tatlansın. Karı koca çocuklarının doğumuna birlikte girmişler. Çocuk doğmuş. Doktor çocuğu babanın eline vermiş. Çocuk kafasını kaldırmış, babasına bakmış. işaret parmağıyla babasının alnına sertçe bir kaç kez vurmuş ve şöyle demiş: 'nasıl, hoşuna gidiyor mu?'...

  YanıtlaSil
 4. Siz kendi kendinizi zenci yapıyorsunuz, zenci olmak, zenci kalmak hoşunuza gidiyor. Tavukların gagalarını kesenlerle uğraşacağınıza 50 metre uzaktan otobüse şişe fırlatıp kaçmak daha kolay.

  YanıtlaSil
 5. Zenci doğmuşsak pudraya mı batalım her gün. Yada dünyanın tüm yanlışlarını doğru saymamak zenci yapmışsa bizi, uslu olup boş mu verelim herşeyi. Zenci olmaktan anladığınız nedir? Doğal bir seçim mi?
  Hastalıklı olarak tanımladığımız her şey ile birer birer uğraşmak mümkün ve anlamlı değil. Biz herşeyin başındaki şeyle uğraşıyoruz. Ve bir yere kaçtığımız yok, her gün yanıbaşınızdayız.
  Mesela bu günlerde Ankaranın göbeğinde hak arayan Tekel işçilerin yanından geçerseniz, ortalarda koşturan zenciler mutlaka dikkatinizi çeker. Onlar 3 gün önce 5 gün sonra molotoflarıyla oynaşıyorlar.
  Birgün Ankaranın göbeğinde hak aramak durumuna düşerseniz sohbet eder dertlerini daha detaylı öğrenirsiniz.

  YanıtlaSil