27 Ağustos 2011 Cumartesi

Fecaatin İçinden (Afiş)


5 yorum:

 1. oysaki doktorlar bize insan gibi davranmadan önce, herşeyi her boku onlar biliyormuş gibi yapıp hastanın haklarını ve yeminlerini unuttuklarında ne de güzel stockholm sendromları yaşıyorduk hastane koridorlarından eskisinden beter bir sağlık halinde kurtulduğumuzda

  YanıtlaSil
 2. hastanın haklarını doktorları köleleştirerek arttıramazsın,o kadar sıra varken,doktor sayısı azken doktor sana nasıl iyi bi hizmet sunabilir?

  YanıtlaSil
 3. hasta hakları ya da haksızlıkları herkes hepimiz köleleşirsek belki de böyle şeylere ihtiyaç kalmaz. kölelik özgürlüktür. yaşasın kölelik. köleleşerek eşitlenmek en iyisi olabilir.

  YanıtlaSil
 4. tabi doktor ağzını aç bakiyim dedikten sonra hastalığın üst düzey teşhisinde bulunabiliyor. hatta kimisi yüzüne bakıyor reçeteyi yazıyor. düşünüyorum bu devlete ait çalışan olmanın gereği mi yoksa köleliğe inat çakma hizmet anlayışı mı? karar veremedim.O kadar sırayı hasta halde bekleyen varken,doktorun mali açıdan villa felan alabilmesini sağlayacak koşullar oluşturulmalı. borumu adamlar 6 yıl okuyor. biz 4 yıl okuyoruz ondan 8 yüz lira bi milyara 12 saat felan çalışırız yani. sonuçta köleleşmemizi sağlayacak kadar sıra bekleyenimiz yok. çok içlenmişim :d doktorlar hepimizin çok seviyorum onları. aynı dertten muzdaribiz.

  YanıtlaSil
 5. kinaye yapanlara herhangi bir hastanenin acil servisinde 3-4 saat gecirmelerini oneriyorum. rotasyondan rotasyona kosarken hic uykusuz 48 saatten fazla calisan genc doktorlar, derdini anlatamayan eksik ya da yanlis bilgi veren hastalar (bazisi doktorun koprucuk kemigini kirmakta beis gormez), haciz nedeniyle ekipman ve malzeme eksikliginden calisamaz hale gelmis hayalet servisler...sonra bir istatistik arayisina girsinler de ogrensinler, hunharca genelledikleri villali muayenehaneli doktorlar toplam doktor populasyonunun kacta kacina tekabul ediyor. bu kolelestirme politikalari ve ozellikle de sendikal haklara iliskin talepler duymazdan gelinirken dayatilan 'tam gun' yasasi egitimci niteligi yuksek 'senior' doktorlari fakulte/egitim hastanelerinden dolayli bicimde uzaklastiriyor. artik derdinize devayi aktarlarda ararsiniz. hem adacayi sevgi dolu ve cok guzel kokar degil mi?

  YanıtlaSil